همچنین عنوان اکشن نقش‌آفرینی جهان باز Hogwarts Legacy در هفته‌ی پایانی سال ۲۰۲۳ جلوتر از Super Mario Bros. Wonder در صدر جدول فروش فیزیکی هفتگی بریتانیا قرار گرفت.

با وجود اینکه در سال ۲۰۲۳ شاهد انتشار عناوینی بزرگی مانند The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom، EA Sports FC 24 و Call of Duty: Modern Warfare 3 بودیم، اما این Hogwarts Legacy بود که به عنوان پرفروش‌ترین بازی فیزیکی بریتانیا در سال ۲۰۲۳ لقب گرفت. طبق گزارش Gamesindustry، این اولین بار است که یک بازی فوتبال از EA Sports از زمان عرضه‌ی GTA 5 در سال ۲۰۱۳ پرفروش‌ترین بازی فیزیکی سال نبوده است.

بیشترین آمار فروش Hogwarts Legacy بر روی PS5 بوده و پس از آن PS4 و نینتندو سوییچ به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند. از سوی دیگر بر اساس داده‌های Gfk، در سال گذشته‌ی میلادی مجموعاً ۱۲.۷۶ میلیون بازی ویدیویی فیزیکی در بریتانیا فروخته شده که کاهش ۵ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۲ را نشان می‌دهد.

Hogwarts Legacy این هفته با وجود کاهش ۳۳ درصدی فروش هفتگی در هفته‌ی پایانی سال ۲۰۲۳ صدرنشین جدول پرفروش‌ترین عناوین فیزیکی بریتانیا شد. همچنین بازی Super Mario Bros Wonder با کاهش ۶۶ درصدی فروش هفتگی در رتبه‌ی دوم جدول باقی ماند

بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 با وجود کاهش ۶۱ درصدی فروش هفتگی با یک پله صعود به رتبه‌ی سوم جدول رسید. بازی Mario Kart 8: Deluxe با کاهش ۴۴ درصدی فروش هفتگی و Marvel’s Spider-Man 2 با افت ۶۴ درصدی در فروش هفتگی به ترتیب در رتبه‌های چهارم و پنجم جدول قرار گرفتند. همچنین عنوان EA Sports FC 24 با کاهش ۷۶ درصدی فروش هفتگی از رتبه‌ی اول به رتبه‌ی ششم سقوط کرد.

جدول پرفروش‌ترین بازی‌های فیزیکی بریتانیا در هفته‌ی منتهی به ۳۰ دسامبر در قسمت زیر قابل مشاهده است:

نام بازی رتبه‌ی این هفته رتبه‌ی هفته‌ی گذشته
Hogwarts Legacy ۱ ۳
Super Mario Bros Wonder ۲ ۲
Call of Duty: Modern Warfare 3 ۳ ۴
Mario Kart 8: Deluxe ۴ ۶
Marvel’s Spider-Man 2 ۵ ۵
EA Sports FC 24 ۶ ۱
GTA 5 ۷ ۱۰
Mortal Kombat 11 Ultimate ۸ ۱۹
Avatar: Frontiers of Pandora ۹ ۸
Nintendo Switch Sports ۱۰ ۷

نظر شما در این باره چیست؟

source

توسط funkhabari