طبق گزارشات، PS5 در سال ۲۰۲۳ نزدیک به ۳ برابر بیشتر از کنسول‌های Xbox Series S|X فروش داشته است.

رقابت بین پلی استیشن و ایکس باکس داستانی به قدمت دو دهه دارد. پس از ورود مایکروسافت (Microsoft) به صنعت ویدیو گیم، این دو پلتفرم به شدت برای کسب جایگاه برتر در بازار کنسول‌های خانگی پس از کناره‌گیری نینتندو (Nintendo) از رقابت فناوری، جنگیدند.

در سال ۲۰۲۳، کنسول PS5 از مرز ۵۰ میلیون فروش عبور کرد. آخرین آمار مایکروسافت نیز با وجود به‌روز نبودن، تایید می‌کند که از Xbox Series S|X حداقل ۲۱ میلیون دستگاه به فروش رفته است. با نگاهی به روندهای فعلی، تحلیلگران معتقدند PS5 از قبل برنده نسل نهم کنسول‌ها شده.

چرا مهم است: سال گذشته، فیل اسپنسر (Phil Spencer) اعتراف کرد که ایکس باکس در جنگ‌های کنسولی شکست خورده است، اما طرفداران همچنان امیدوارند که مایکروسافت بتواند با یک استراتژی دقیق و برنامه‌ریزی شده، بازگشت بزرگی داشته باشد.

اعضای دیجیتال فاندری (Digital Foundry) که بیشتر به دلیل تجزیه و تحلیل جنبه‌های فنی بازی‌ها شناخته می‌شوند، اخیراً پس از گزارش‌هایی مبنی بر فروش بیشتر PS5 نسبت به Xbox Series S|X در سال ۲۰۲۳، درباره چشم‌انداز این کنسول‌ها بحث کردند. ریچارد لدبیتر (Richard Leadbetter):

اساساً سونی برنده این نسل از کنسول‌ها شده.

او در ادامه بیان کرد که این موضوع شاید به خاطر رویکرد متفاوت دو شرکت در نسل نهم مهم نباشد، اما طرفداران هنوز هم به دنبال رقابت هستند و این موضوع هر دو شرکت را به تلاش و پیشی گرفتن از یکدیگر ترغیب می‌کند.


نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً در بخش نظرات به ما اطلاع دهید.

source

توسط funkhabari