با گذشت یک دهه از انتشار GTA 5، حالا این عنوان محبوب از طریق شبیه‌ساز بر روی گوشی‌های هوشمند قابل بازی است و حتی می‌تواند با نرخ ۵۰ فریم بر ثانیه اجرا شود.

مدتی پیش شاهد عرضه‌ی GTA Trilogy بر روی موبایل‌ها بودیم که به‌روز‌رسانی‌های بصری مختلفی را به همراه دارد. حال اخیراً مشخص شده که GTA 5 به لطف شبیه‌ساز بر روی این پلتفرم قابل بازی است.

طبق اطلاعات منتشر شده در انجمن Reddit، بازی GTA 5 را اکنون می‌توان با استفاده از شبیه‌ساز Mobox با نرخ ۲۵ الی ۳۰ فریم بر ثانیه در گوشی هوشمند مدل Poco F3 که به پردازنده Snapdragon 870 مجهز است، تجربه کرد.

اجرای بازی در این دستگاه منجر به تجربه‌ای شبیه به کنسول‌های PS3 و Xbox 360 می‌شود که در هر دو اغلب نرخ فریم به کمتر از ۳۰ کاهش می‌یابد. در حالی که رزولوشن در این حالت بسیار پایین‌تر است، اما این یک شاهکار چشمگیر برای یک گوشی هوشمند محسوب می‌شود. با استفاده از سخت افزار بهتر مانند پردازنده Snapdragon 7+ Gen 2، این بازی می‌تواند به حدود نرخ ۵۰ فریم بر ثانیه برسد. به گفته منبع Reddit، این پیش‌نمایشی از به‌روزرسانی آینده Mobox است.

از آنجایی که GTA 5 یک بازی عظیم است که برای اجرای خوب و مناسب روی نینتندو سوییچ نیز مشکل دارد، داشتن قابلیت اجرا بر روی یک دستگاه کوچک مانند یک گوشی‌های هوشمند یک دستاورد بسیار بزرگ به شمار می‌رود. این بازی همانند دیگر عناوین این مجموعه، جهان باز گسترده‌ای را با سیستم‌های مختلف به تصویر می‌کشد که بر CPU و GPU تاثیر می‌گذارد. بنابراین، این نتیجه تنها به لطف تلاش توسعه‌دهندگان ممکن شده است.

کاربران برای تجربه‌ی GTA 5 روی موبایل باید دستگاه‌های خود را روت کنند تا همگام‌سازی Wine در گوشی‌ها راه‌اندازی شود. این بازی به عنوان یک بیلد اولیه فعلاً تا حدودی تجربه‌ای همراه با باگ است، بنابراین بهترین کار برای کاربران این است که قبل از امتحان کردن آن، منتظر بهینه‌سازی‌های بیشتر باشند.

در حالی که Mobox به کار خود روی نسخه بهینه‌سازی شده‌ی GTA 5 برای گوشی‌های هوشمند ادامه می‌دهد، توجه همه معطوف به بازی GTA 6 است. این بازی قرار است در سال ۲۰۲۵ برای پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/اس منتشر شود.


نظر شما در این باره چیست؟

source

توسط funkhabari