سال ۲۰۲۳ سال پربار و باشکوهی برای بازی‌های ویدیویی بود. در این سال، عناوین درخشانی برای نینتندو منتشر شدند که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

Pikmin 4

بازی Pikmin 4 یک عنوان بسیار سرگرم کننده است که به لطف گیم‌پلی غنی خود، لحظات مفرحی را خلق می‌کند. گرچه داستان آن ساده است و شروعی خسته کننده دارد، اما گیم‌پلی ساده آن که به مرور عناصر بیشتری را به خود می‌گیرد، منجر به خلق ۱۵ ساعت سرگرمی و نشاط برای مخاطبانش می‌شود. طراحی‌ بصری بازی در نوع خود جذاب از آب در آمده و گشت و گذار در دنیای آن، برای تمامی دارندگان نینتندو سوییچ توصیه می‌شود.

Disney Illusion Island

Disney Illusion Island بازی بسیار ساده‌ای است؛ آنقدر ساده که ممکن است سادگی‌اش توی ذوق بزند. یک عنوان چند نفره جذاب در سبک پلتفرمر، که با گرافیک خوشایند و دیدنی، و همچنین فضاسازی‌های مثال‌زدنی‌، می‌تواند لحظات مفرحی را برای گیمرها فراهم آورد. در بازی حتی هیچ دکمه‌ای برای ضربه زدن وجود ندارد و حتی نمی‌توانید دشمنان را نابود کنید. بازی بر پایه فرار بنا شده است و الحق با همین المان ساده توانسته به یک عنوان خوب تبدیل شود. شخصیت‌های بازی بامزه‌اند و صداپیشگی خوبی برای آن‌ها صورت گرفته است. از این بازی می‌توان به عنوان یکی از عناوین برتر نینتندو سوییچ در سال ۲۰۲۳ نام برد.

Bayonetta Origins: Cereza And The Lost Demon

در Bayonetta Origins، با ریشه‌های کاراکتر بایونتا آشنا خواهیم شد. داستان به شکلی دوست داشتنی و جذاب توسط راوی روایت می‌شود و این بازی به لطف تصویرسازی‌های تحسین‌برانگیز خود توانسته داستانی شنیدنی و دیدنی را خلق کند. این بازی یک اثر پلتفرمرِ ماجراجویی است که همه چیز آن با ظرفات طراحی شده؛ از گرافیک آن بگیرید تا صداگذاری و موسیقی شنیدنی، همگی عالی‌اند و گیم‌پلی آن هیچ‌گاه خسته کننده نمی‌شود. کافی است نگاهی به تصاویر بازی بیندازید تا مبهوت جهان زیبای بازی شوید. این بازی با وجود همه تفاوت‌هایش با دیگر عناوین بایونتا، به لطف گیم‌پلی منحصر به خود، روی پای خود می‌ایستند و تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های نینتندو در سال ۲۰۲۳ می‌شود.

Advance Wars 1 + 2: Re-Boot Camp

Advance Wars 1 + 2: Re-Boot Camp دو بازی اول از سری Advance Wars را که در دهه ۲۰۰۰ میلادی منتشر شدند، بازسازی می‌کند. گیم‌پلی آن به خوبی صیقل خورده و مکانیزم‌های آن به خوبی طراحی شده‌اند و حتی کسانی که با این فرنچایز آشنایی ندارند، می‌توانند از آن لذت ببرند. بازی بیش از ۵۰ ساعت محتوا دارد و دارای ارزش تکرار بالایی است. گرافیک و طراحی هنری آن دیدنی است و با اینکه احتمال دارد داستانی نه چندان خوب را روایت کند، اما گیم‌پلی اعتیادآور آن سبب می‌شود تا آن را یکی از برترین عناوین اختصاصی نینتندو در سال ۲۰۲۳ بدانیم.

Metroid Prime Remastered

Metroid Prime Remastered یک عنوان اکشن تمام عیار است! عنوانی که برخلاف توقع و انتظاری که از نینتندو داریم، از دوربین اول شخص استفاده می‌کند و یک شوتر بسیار جذاب از آب در آمده. پیشرفت گرافیکی در این عنوان مثال زدنی است و نورپردازی و تکسچرهای بسیار باکیفیتی دارد. تجربه این بازی به تمامی دارندگان نینتندو سوییچ توصیه می‌شود.

Super Mario RPG

Super Mario RPG عرضه موفقی داشت و توانست تجربه خوبی را برای دارندگان نینتندو سوییچ به ارمغان بیاورد. ریتم بازی بسیار تندتر از نسخه اورجینال بوده و با گرافیک به روز شده، موسیقی عالی خود، و پایبندی به ریشه‌ها، تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های نینتندو در سال ۲۰۲۳ شده است.

Super Mario Bros. Wonder

Super Mario Bros. Wonder تجربه‌ای مفرح و نشاط‌آور را به لطف دنیای رنگارنگ خود رقم می‌زند که سخت می‌توان از تجربه آن دست کشید. طبق معمول، نباید انتظار داستانی عمیق و درگیرکننده را از آن داشته باشیم، بلکه باید راز موفقیت بازی را در گیم‌پلی و طراحی مراحل آن جست‌وجو کنیم. ساختار دو بعدی بازی مدرن شده و دیگر خبری از طراحی‌های قدیمی و پیکسلی نیست. تجربه این بازی را برای تمامی دارندگان نینتندو سوییچ که می‌خواهند لحظات مفرحی را به تنهایی یا همراه با دوستان خود تجربه کنند، توصیه می‌کنیم.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

بهترین بازی نینتندو در سال ۲۰۲۳ را به جرات می‌توان The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom دانست! یک بازی جهان باز بی‌نظیر که نه تنها ویژگی‌های بازی‌های قبلی این فرنچایز را ارتقا داده؛ بلکه توانسته با ارائه قابلیت‌های جدید و گسترده کردن جهان سری و خلاقیت‌هایی که مخصوص بازی‌های زلدا هستند، یکی از بهترین بازی‌های سال را به ارمغان بیاورد. زلدا تنها نمادی از بازی‌های نینتندو نیست؛ بلکه نمادی است از صنعت بازی‌های ویدیویی. جلوه‌های بصری فوق‌العاده بازی در کنار گیم‌پلی و جهان غنی، سبب شده‌اند تا صدها ساعت محتوا برای مخاطبان وجود داشته باشد، بی‌آنکه آن‌ها را خسته کند.


نظر شما راجع به این لیست چیست؟ کدام یک از بازی‌های نینتندو سوییچ در این لیست می‌توانستند قرار بگیرند؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

source

توسط funkhabari