کریستوفر نولان در مراسم گلدن گلوب ۲۰۲۴ توانست جایزه بهترین کارگردانی را از آن خودش کند.

برندگان گلدن گلوب ۲۰۲۴ اعلام شدند و کریستوفر نولان به خاطر کارگردانی فیلم Oppenheimer توانست جایزه بهترین کارگردانی را از آن خودش کند. این برای اولین بار است که کریستوفر نولان موفق به کسب جایزه بهترین کارگردانی گلدن گلوب می‌شود.

کریستوفر نولان در این مراسم به روی صحنه رفت و سخنرانی کرد. او در همان ابتدا اشاره‌ای به بازیگر فقید هیث لجر داشت، کسی که در سال ۲۰۰۸ میلادی در فیلم The Dark Knight نقش جوکر را بازی کرده بود. در مراسم گلدن گلوب ۲۰۰۹ میلادی، هیث لجر موفق شد تا جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد را به دست بیاورد اما فوت او سبب شد تا کریستوفر نولان به جای هیث لجر به روی صحنه بیاید و جایزه گلدن گلوب را دریافت کند. در ادامه می‌توانید ویدیوی صحبت‌های کریستوفر نولان در مراسم گلدن گلوب ۲۰۲۴ و پس از دریافت جایزه را با زیرنویس فارسی مشاهده یا دانلود کنید.

کریستوفر نولان برای به دست آوردن جایزه گلدن گلوب بهترین کارگردانی با بردلی کوپر، گرتا گرویگ، یورگوس لانتیموس،‌ مارتین اسکورسیزی و سلین سانگ رقابت کرده بود. فیلم «اوپنهایمر» نیز علاوه بر این جایزه، چهار جایزه گلدن گلوب دیگر به دست آورد که شامل جایزه بهترین فیلم درام، بهترین بازیگر مرد برای کیلین مورفی،‌ بهترین بازیگر مکمل مرد برای رابرت داونی جونیور و بهترین موسیقی متن می‌شود.

منبع: hollywoodreporter

source

توسط funkhabari