فیلم Oppenheimer با کسب جوایز متعدد در مراسم گلدن گلوب ۲۰۲۴ توانست بسیار درخشان ظاهر شود.

فیلم «اوپنهایمر» ساخته کریستوفر نولان در ۸۱ مین مراسم گلدن گلوب توانست عملکرد بسیار خوبی را از خودش به جای بگذارد و جوایز اصلی را در بخش سینما به خودش اختصاص بدهد که شامل پنج جایزه گلدن گلوب در بخش بهترین فیلم درام، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر مکمل مرد و بهترین موسیقی متن می‌شود.

در فیلم «اوپنهایمر» کیلین مورفی نقش شخصیت اصلی را بازی می‌کند و به خاطر همین نقش‌آفرینی خودش نیز جایزه بهترین بازیگر مرد فیلم درام را به دست آورد. کیلین مورفی در سخنرانی‌اش به هنگام دریافت جایزه گفت:

همان بار اولی که در سر صحنه فیلمبرداری فیلمی از کریستوفر نولان حضور پیدا کردم، تفاوت را تشخیص دادم. از میزان سختگیری، سطح تمرکز،‌ میزان تعهد و موارد دیگر کاملا مشخص بود که قرار است با کارگردان خوش فکری کار کنم.

کارگردان کریستوفر نولان سرانجام پس از شش بار نامزد شدن برای جایزه گلدن گلوب، توانست اولین جایزه خودش برای کارگردانی فیلم «اوپنهایمر» را به دست بیاورد. البته کریستوفر نولان در سال ۲۰۰۹ میلادی و برای فیلم The Dark Knight از طرف هیث لجر فقید به روی صحنه مراسم گلدن گلوب آمد و جایزه او را دریافت کرد. کریستوفر نولان در مراسم امسال گفت:

وقتی در آن زمان جایزه هیث لجر را دریافت کردم، برای من بسیار پیچیده و چالش‌برانگیز بود. در میانه صحبتم نگاهی به جمعیت کردم و رابرت داونی جونیور توجهم را جلب کرد. او نگاهی از محبت و حمایت به من داشت، درست همین نگاهی که الان دارد، درست همین عشق و پشتیبانی‌ای که او به افراد و جامعه در طول سال متعدد نشان داده است.

لودویگ گرانسون با ساخت موسیقی متن فیلم «اوپنهایمر» توانست جایزه بهترین موسیقی متن اورجینال گلدن گلوب امسال را از آن خودش کند. رابرت داونی جونیور نیز به خاطر نقش‌آفرینی خودش در این اثر سینمایی جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد را کسب کرد.

منبع: hollywoodreporter

source

توسط funkhabari