طبق گزارش Gamesindustry.biz، بازی EA Sports FC 24 و کنسول‌ PS5 پرفروش‌ترین‌های بریتانیا در ماه دسامبر ۲۰۲۳ بوده‌اند.

فروش نرم‌افزار و سخت‌افزار بازی در بریتانیا در دسامبر ۲۰۲۳ افزایش قابل‌ توجهی داشته است و از فصل تعطیلات و افزایش فروش آن در هر سال بهره می‌برد. بر اساس داده‌های منتشر شده توسط GSD، در مجموع ۶.۹ میلیون واحد بازی فیزیکی و دیجیتالی در این منطقه در طول ماه گذشته فروخته شد و کمتر از نیم میلیون کنسول فروخته شده است.

در بخش نرم‌افزار، EA Sports FC 24 پرفروش‌ترین بازی بریتانیا در ماه گذشته بود. پرفروش‌ترین بازی ماه نوامبر، یعنی Call of Duty: Modern Warfare 3، در ماه دسامبر به رتبه‌ی دوم سقوط کرد. عناوین Hogwarts Legacy و Super Mario Bros. Wonder هر دو از افزایش فروش قابل توجهی در این ماه برخوردار شدند و به ترتیب در رتبه های سوم و چهارم قرار گرفتند. بازی Avatar: Frontiers of Pandora شرکت یوبیسافت (Ubisoft) نیز رتبه‌ی هشتم را از آن خود کرد.

در بخش سخت‌افزار، PS5 پرفروش‌ترین کنسول بریتانیا در ماه دسامبر شد، اگرچه فروش آن نسبت به ماه نوامبر ۱۹ درصد کاهش یافت. در همین حال، نینتندو سوییچ نسبت به ماه گذشته ۳۹ درصد افزایش فروش داشته و Xbox Series X/S از رشد ۶ درصدی برخوردار بوده است. به طور کلی فروش بخش نرم‌افزار در مقایسه با دسامبر سال ۲۰۲۲ حدود ۲ درصد افزایش یافته و فروش سخت‌افزار با افزایش ۷ درصدی همراه بوده است.

فهرست ۱۰ بازی پرفروش بریتانیا در ماه دسامبر به شرح زیر است:

نام بازی رتبه
EA Sports FC 24 ۱
Call of Duty: Modern Warfare 3 ۲
Hogwarts Legacy ۳
Super Mario Bros. Wonder ۴
Grand Theft Auto 5 ۵
Marvel’s Spider-Man 2 ۶
Mario Kart 8 Deluxe ۷
Avatar: Frontiers of Pandora ۸
Red Dead Redemption 2 ۹
Nintendo Switch Sports ۱۰

نظر شما در این باره چیست؟

source

توسط funkhabari