The Finals، بازی رایگان تیراندازی اول شخص امبارک استودیو (Embark Studios)، اکنون برای PS5 و Xbox Series X|S در دسترس است. اگر در مورد اینکه کدام نسخه کنسولی را انتخاب کنید مردد هستید، ادامه مطلب را بخوانید.

این بازی یک حالت گرافیکی واحد را در تمام کنسول ها ارائه می‌دهد. اگرچه نسخه‌های PS5 و Xbox Series X یکسان هستند، نسخه Xbox Series S بازی The Finals شاهد کاهش جزئیات پوشش گیاهی، کیفیت سایه‌ها و فواصل ترسیم هندسی است.

در مورد رزولوشن، هر دو نسخه PS5 و Xbox Series X با رزولوشن پویا بین ۱۴۴۰p تا ۴K (2160p) اجرا می شوند. در همین حال، نسخه Xbox Series S نیز با رزولوشن پویا بین ۷۲۰p تا ۱۵۱۲p کار می‌کند.

در مورد عملکرد، هر سه نسخه کنسولی نرخ فریم ۶۰ را هدف قرار می‌دهند. در حالی که هر سه نسخه قادر به حفظ نرخ فریم هدف هستند، نسخه Xbox Series X عملکرد پایدارتری از دخود نشان می‌دهد. گاهی اوقات افت به نرخ ۵۰ در PS5، و حتی بیشتر از آن، در Xbox Series S شاهد هستیم. چنین افت ‌هایی نادر هستند، اما معمولاً در مواقعی رخ می‌دهند که تغییر ناگهانی در بهره‌گیری از GPU وجود دارد.

در کل، صرف نظر از اینکه کدام نسخه را انتخاب می کنید، The Finals یک تجربه ارزشمند را ارائه می‌دهد. با این حال، اگر هر دو گزینه را پیش روی خود دارید، نسخه Xbox Series X است که عملکرد نسبتاً پایدارتری را ارائه می‌دهد و به هدف ۶۰ فریم در ثانیه در لحظات افزایش بار GPU نزدیک‌تر است.

The Finals بازی‌های تیمی را در نقشه‌های قابل تخریب ارائه می‌دهد و استفاده استراتژیک از محیط پویا را تشویق می‌کند. توسعه‌دهندگان اذعان داشتند که این بازی از آثاری مانند The Hunger Games و Gladiator (2000) الهام گرفته است.

author avatar

source

توسط funkhabari