بر اساس گزارش‌های جدید به‌دست آمده، بازی Final Fantasy 16، سرانجام برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر خواهد شد.

در حالی که بازی‌های مختلف همچنان به‌عنوان انحصاری برای یک پلتفرم منتشر می‌شوند، امروزه ناشران به جای انحصار کامل، بیشتر به قراردادهای زمان‌دار علاقه دارند. یکی از این بازی‌ها، Final Fantasy 16 بود. با وجود عرضه برای PS5، پورت PC بازی ماه‌ها پس از انتشار، شروع به توسعه کرد. طبق گزارش‌ها، این بازی در نهایت بر روی کنسول‌های Xbox Series S|X نیز عرضه خواهد شد.

این همکاری، می‌تواند برای ایکس باکس بسیار مثمر ثمر واقع شود، زیرا ایکس باکس به تدریج پس از نادیده گرفتن بازار نسل گذشته، امروزه برای ناشران ژاپنی جذاب است. قبلاً در مورد پورت بازی Final Fantasy 7 Remake برای Xbox Series S|X گزارش داده بودیم که نشان می‌دهد اسکوئر انیکس، مشتاق ادامه همکاری خود با مایکروسافت است. آخرین اطلاعات توسط نیک بیکر (Nick Baker) گزارش شده است.

از آن‌جایی که او بازی Vision of Mana را دقیقا در رویداد Developer_Direct ایکس باکس افشا کرد، اظهار داشت که Final Fantasy 16 از همان منبع فاش شده است. طبق گفته پادکست Xbox Era، با توجه به این سوابق، احتمال زیادی وجود دارد که آخرین نسخه Final Fantasy به زودی برای انتشار روی پلتفرم دیگری آماده شود. تحلیلگران بر این باورند که بازی از حالت انحصاری برای PS5 خارج شده و بنابراین، این تصمیم می‌تواند به بازی اجازه دهد تا مخاطبان بیشتری را جذب کند.

ایکس باکس اخیرا تمایل بیشتری برای همکاری با Square Enix نشان داده است. عنوان Final Fantasy 14 قرار است امسال روی این کنسول عرضه شود و نگاهی اجمالی به همکاری نزدیک‌تر بین این دو ارائه کند. با این حال، بازی Final Fantasy 7 Rebirth که امسال برای PS5 منتشر خواهد شد، بعید است که بخشی از این همکاری باشد.

این شایعات، با وجودی که در گذشته هم وجود داشت، امروز بیش از گذشته قابل باور است. اسکوئر انیکس، در سال گذشته تغییر بزرگی را پشت سر گذاشت و تاکاشی کریو (Takashi Kiryu)، رئیس استودیو، برای همکاری با شرکای مانند ایکس باکس قدم برداشته است.

بنابراین، اگر Final Fantasy 16 امسال برای Xbox Series S|X عرضه شود، شوکه نخواهیم شد. در مورد سه گانه Final Fantasy 7 Remake، گزارش هفته گذشته بیان کرد که گفت‌وگوها برای آوردن اولین بازی به ایکس باکس در حال انجام است، اما هنوز چیزی مشخص نشده است.

source

توسط funkhabari