دنباله Cyberpunk 2077 هم‌اکنون در مرحله طراحی مفهومی قرار دارد و تا پایان سال جاری حدود ۸۰ نفر روی آن کار خواهند کرد.

با پایان یافتن پشتیبانی از Cyberpunk 2077، استودیوی لهستانی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) به توسعه پروژه‌های بعدی خود ادامه می‌دهد و در حالی که به نظر می‌رسد The Witcher 4 با ورود کامل به مرحله تولید اولویت خواهد داشت، کار روی بازی بعدی Cyberpunk نیز در حال انجام است.

در نوامبر ۲۰۲۳ (آبان ۱۴۰۲)، مشخص شد که بازی در مرحله «طراحی مفهومی» قرار دارد و اگرچه برای مدتی در مراحل اولیه باقی می‌ماند، اما با این وجود همه چیز به خوبی در حال انجام است. آدام بادوفسکی (Adam Badowski)، مدیرعامل مشترک سی‌دی پراجکت رد، اخیراً با رویترز صحبت کرد و گفت که تا پایان سال جاری حدود ۸۰ نفر روی پروژه Orion (دنباله Cyberpunk 2077) کار خواهند کرد. جالب اینجاست که میشل نواکوفسکی (Cyberpunk 2077)، مدیرعامل دیگر این شرکت، نیز گفته که سی‌دی پراجکت رد در حال بررسی المان‌های چندنفره برای قسمت دوم است، اما وارد جزئیات بیشتر نشد.

سی‌دی پراجکت رد برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۹ توسعه یک اثر مستقل و چندنفره از فرنچایز Cyberpunk را آغاز نمود، اما در سال ۲۰۲۱ گزارش‌هایی مبنی بر لغو این پروژه منتشر شد و استودیو بعداً تأیید کرد که تصمیم گرفته است پس از مشکلات بازی پایه، تلاش‌های خود را بر اصلاح و بهبود آن متمرکز کند. این بدان معنی بود که محصول چندنفره باید کنار گذاشته می‌شد. با این وجود، شرکت لهستانی می‌گوید که عناصر چندنفره در عناوین آینده Witcher و Cyberpunk به طرفداران معرفی خواهند شد.

قبلاً تایید شده بود که Cyberpunk 2 توسط گیب آماتانجلو (Gabe Amatangelo) کارگردانی می‌شود که رهبری اصلاح Cyberpunk 2077 و همچنین کارگردانی DLC تحسین شده آن، یعنی Phantom Liberty، را بر عهده داشت. دنباله مورد بحث توسط دفترهای تازه تاسیس سی‌دی پراجکت رد در آمریکای شمالی ساخته خواهد شد که شامل چندین عضو اصلی از تیم سازنده بازی اول نیز خواهد بود. انتظار می‌رود که در نهایت ۳۵۰ تا ۵۰۰ نفر روی این بازی کار کنند، اگرچه احتمالاً مدتی طول می‌کشد تا به آن مرحله برسد.


نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً در بخش نظرات پایین به ما اطلاع دهید.

source

توسط funkhabari