طبق گفته‌های پلی استیشن، طی سال ۲۰۲۳، بیشترین آمار دانلود روی PS5 در کشور ژاپن متعلق به Final Fantasy 16 بوده است.

Final Fantasy 16 در سال گذشته منتشر شد و تفاوت‌های قابل توجه‌ای نسبت به نسخه‌های قدیمی سری داشت. همچنین با عملکرد خوبی که از خود نشان داد، در حد انتظارات Square Enix ظاهر شد. بلافاصله پس از انتشار، اسکوئر انیکس فروش ۳ میلیونی بازی را اعلام کرد. این عنوان به ویژه موفقیت بزرگی برای مخاطبان ژاپنی بود.

حال، پلی استیشن اعلام کرده که Final Fantasy 16 طی سال ۲۰۲۳ پردانلودترین بازی PS5 در ژاپن بوده است. بازی‌های بزرگی مانند Resident Evil 4 و Street Fighter 6 در سال گذشته در ژاپن منتشر شدند که این نتیجه را چشمگیرتر می‌کند.

بازی Hogwarts Legacy در جایگاه دوم قرار گرفت و به یک نتیجه قابل پیش‌بینی دیگر تبدیل شد. به عنوان پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۲۳ در سراسر جهان، بازی جدید از دنیای هری پاتر عملکردی خیره‌کننده داشت؛ اگرچه مخاطبان غربی بیشترین سهم را در موفقیت آن داشتند. در ایالات متحده و کانادا، Hogwarts Legacy پردانلودترین بازی بود، در حالی که Final Fantasy 16 در بین ۱۰ بازی برتر یافت نمی‌شود.

Square Enix سعی کرد عناصر سبک JRPG را با مبارزاتی شبیه به سری Devil May Cry در سال گذشته ترکیب کند. به نظر می‌رسد این تغییرات در ژاپن بهتر از غرب مورد استقبال قرار گرفته‌اند. با این حال، Final Fantasy 16 به زودی با عرضه نسخه PC بیشتر هم خواهد فروخت. احتمال دارد کنسول‌های Xbox Series S|X نیز بازی را دریافت کنند؛ یک افشاگر قابل اعتماد ادعا می‌کند که بحث‌هایی برای آوردن این عنوان به پلتفرم‌های مایکروسافت در جریان است.

source

توسط funkhabari