آخرین محصول شرکت باندای نامکو اینترتینمنت (Bandai Namco Entertainment) در سری بازی‌های مبارزه‌ای Tekken، هم‌اکنون بر روی PS5 ،Xbox Series X|S و PC در دسترس است و اگر نمی‌دانید کدام نسخه را انتخاب کنید، ادامه این مطلب را بخوانید.

Tekken 8 یک حالت گرافیکی واحد را در تمام کنسول‌ها ارائه می‌دهد. در حالی که نسخه‌های PS5 و Xbox Series X از نظر تنظیمات بصری یکسان هستند، اما نسخه Xbox Series S از نظر جزئیات بافت کاهش‌هایی را مشاهده می‌کند و در نتیجه، برخی از سطوح نسبتاً تار به نظر می‌رسند. در همین حال، نسخه PC بازی دارای تنظیمات گرافیکی اضافی است که در کنسول‌های PS5 و Xbox Series مشاهده نمی‌شود.

از نظر رزولوشن، هر دو نسخه PS5 و Xbox Series X با رزولوشن داینامیکی کار می‌کنند که کیفیت ۴K (2160p) را هدف قرار می‌دهد، اما معمولاً روی ۱۴۴۰p قرار دارد و سری X وضوح متوسط بالاتری را حفظ می‌کند. در همین حال، نسخه Xbox Series S نیز با وضوح داینامیکی کار می‌کند و کیفیت ۱۰۸۰p را هدف قرار می‌دهد، اما اغلب به ۷۲۰p یا حتی کمتر از آن می‌رسد. در همین حال، در یک رایانه شخصی قدرتمند، این بازی بهترین کیفیت تصویر ممکن را با فعال کردن Temporal Super Resolution (TSR) ارائه خواهد داد.

با توجه به عملکرد، تمام نسخه‌های Tekken 8 نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه را هدف قرار می‌دهند و می‌توانند به طور مداوم آن را در طول بازی حفظ کنند. اگرچه نرخ فریم تنها بخشی از تصویر کلی را نشان می‌دهد. همچنین تأخیر ورودی در یک بازی مبارزه‌ای مانند Tekken 8 نقشی حیاتی ایفا می‌کند. نسخه‌های PS5 و Xbox Series بازی حدود ۵۸ میلی‌ثانیه تأخیر دارند، در حالی که نسخه PC تاخیری در حدود ۴۲ میلی‌ثانیه خواهد داشت.

زمان بارگذاری در هر سه کنسول تقریباً برابر است و نسخه PS5 کمی سریعتر از Xbox Series X|S بارگذاری می‌شود. با در نظر گرفتن تمام موارد فوق، نسخه PC بازی Tekken 8 گیم‌پلی بهتری را در کنار گزینه‌هایی برای ارتقای کیفیت تصویر ارائه می‌دهد و در فضای کنسولی نیز هر دو کنسول PS5 و Xbox Series X تجربه تقریباً مشابه‌ای را ارائه می‌دهند.


نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

source

توسط funkhabari