استودیوی Volition، سازندگان Saints Row و Red Faction، چندی پیش توسط Embracer Group تعطیل شد و حال استودیوی جدیدی برای پشتیبانی از بازی‌ها و Co-Developing تشکیل داده‌اند.

شرکت Embracer Group، اخیراً استودیوهای زیادی را تعطیل و بازیسازان بی‌شماری را تعدیل کرده است. استودیوی Volition، سازنده Saints Row، نیز تابستان اخیر تعطیل شد. حال بازیسازان کارکشته و افرادی کلیدی این استودیوی تعطیل شده، دور هم جمع شده‌اند و استودیوی Shapeshifter Games را تشکیل داده‌اند.

طبق توضیحات صفحه لینکدین استودیو، مت مدیگان (Matt Madigon)، راب لوفتوس (Rob Loftus) و برایان ترافیکانته (Brian Traficante)، اعضای کلیدی Shapeshifter Games را تشکیل داده‌اند؛ این استودیو قرار است به عنوان تیم پشتیبان و Co-Developer فعالیت کند.

سازندگان از این‌که توانسته‌اند اعضای سابق Volition را دور هم جمع کنند، خوشحال هستند و هدف آن‌ها کار روی بازی‌های AAA است. Shapeshifter Games در تلاش است تا فضای کاری باثباتی برای بازیسازان فراهم کند و افرادی که به‌دلیل مسائل اقتصادی اخراج یا تعدیل شده‌اند را استخدام نماید.

طبق گزارش‌های به‌دست آمده، این استودیو روی یکی از عناوین بزرگ ایکس باکس مشغول کار است. البته اسم بازی اعلام نشده، اما می‌دانیم که مرتبط با یک IP شناخته شده است.

به نظر شما چرا با وجود سودآوری بالای بازی‌های ویدیویی و رشد روزافزون این هنرصنعت، اخیراً شاهد اخراج و تعدیل بازیسازان بسیاری بوده‌ایم؟

source

توسط funkhabari