طرفداران ایکس باکس از خود می‌پرسند که اگر مایکروسافت (Microsoft) راه دیگری را طی می‌کرد و اجازه می‌داد Xbox 720 متولد شود، چه می‌شد؟ افسوس که قرار نبود چنین شود، اما نادیده گرفتن فرصت از دست رفته‌ای که ارائه می‌داد، دشوار است.

به نظر نمی‌رسید که ایکس باکس وان پس از عرضه، هرگز به خوبی PS4 باشد. مطمئناً مردم آن را خریدند و از خرید خود هم بسیار راضی بودند، اما دقیقاً چیزی را که سونی (Sony) ارائه می‌داد به چالش نمی‌کشید. بیایید روراست باشیم، بعد از ایکس باکس ۳۶۰ و با وجود PS4، ایکس باکس وان احساس بی‌هویتی کرد.

اکنون مشخص شده است که ایکس باکس وان قرار بود ایکس باکس ۷۲۰ باشد، به همراه کینکت (Kinect)، همه فقط با قیمت ۲۹۹ دلار (۲۳۵.۸۷ پوند برای هر کسی که به پوند خرید می‌کند). آیا می‌توانید تصور کنید که این پروژه در آن زمان چقدر به راحتی می‌توانست پلی استیشن را خراب کند؟ PS4 به قیمت ۳۹۹ دلار فروخته می‌شد، به این معنی که ایکس باکس نه تنها گزینه ارزان‌تر بود، بلکه به طرز سخاوتمندانه‌ای همراه با کینکت عرضه می‌شد.

یکی از گیمرها پرسید:

چطور می‌توانند اینقدر اشتباه کنند؟ بدترین چیز این است که حتی ۱۰ سال بعد، احساس می‌شود ایکس باکس واقعاً از عرضه ایکس باکس وان به بعد، بهبود نیافته است.

یکی دیگر افزود:

ما در آستانه عظمت بودیم، ما به این نزدیک بودیم.

به همان اندازه که کشف این قطعه از تاریخ بازی شگفت‌انگیز جلوه می‌کند، تلخ هم است و باعث می‌شود که تصمیمات بازاریابی گرفته شده در آن زمان را نفرین کنیم. علاوه بر این، با قطع تولید بازی‌های ویدیویی فیزیکی توسط ایکس باکس، قیمت ایکس باکس نسبت به پلی استیشن گران‌تر خواهد شد؛ این یک پیچیدگی دیگر است که کاربران ایکس باکس بدون آن می‌توانستند زندگی کنند.

من هنوز ایکس باکس خود را دوست دارم و همیشه هم دوست خواهم داشت. اما باید برای یک دقیقه واقع‌گرا باشیم و بپذیریم که با عرضه نکردن Xbox 720، عظمت را از پلتفرم ما ربودند.


نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

منبع: GAMINGbible

source

توسط funkhabari