مایکروسافت (Microsoft) به ادعاهای کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) مبنی بر اینکه تصمیمش برای اخراج دسته جمعی در بخش بازی‌ها با اظهاراتی که در دادگاه درباره نحوه اداره ایکس باکس پس از خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) بیان کرده بود، در تضاد است، جواب داد.

در ماه ژانویه (دی ماه)، مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد ۱۹۰۰ شغل را در ایکس باکس، بتسدا (Bethesda) و اکتیویژن بلیزارد حذف کند که تقریباً ۸ درصد از ۲۲ هزار کارمند بخش بازی آن را تشکیل می‌دهند.

در شکایتی که روز چهارشنبه به دادگاه تجدید نظر ناحیه نهم ایالات متحده ارسال شد، FTC استدلال کرد که این اقدام «با پیشنهاد مایکروسافت به این دادگاه که دو شرکت پس از ادغام به طور مستقل فعالیت خواهند کرد، مغایرت دارد».

اکنون، وکلای مایکروسافت به ادعای FTC پاسخ داده‌اند و می‌گویند «ادعاهای این نهاد ناقص و گمراه‌کننده هستند».

وکلای مایکروسافت در نامه‌ای که به VGC فرستاده شده است، ادعا می‌کنند که اکتیویژن بلیزارد برای اخراج کارکنان در مقیاس بزرگ حتی اگر این خرید پیش نمی‌رفت، برنامه‌ریزی کرده بود. مایکروسافت همچنین خاطرنشان کرده که کاهش مشاغل در کل صنعت رخ می‌دهد و با توجه به شرایط کنونی امری اجتناب‌ناپذیر است. مایکروسافت:

به دلیل مشکلات پیشین و گسترده‌ای که وجود داشت، اکتیویژن قبل از خریداری شدن توسط ما در حال برنامه‌ریزی برای حذف تعداد قابل توجه‌ای از کارکنانش بود؛ بنابراین اطلاعیه اخیر را نمی‌توان به این ادغام نسبت داد.

در بیانیه‌ای جداگانه، سخنگوی مایکروسافت به VGC گفت:

در ادامه مخالفت خود با معامله مورد بحث، FTC این واقعیت را نادیده می‌گیرد که ماهیت معامله به طور اساسی تغییر کرده است. از آنجایی که FTC در ماه ژوئیه سال گذشته (خرداد ۱۴۰۲) در دادگاه شکست خورد، مایکروسافت توسط مقامات رقابت بریتانیا ملزم شد که این خرید را در سطح جهانی بازسازی کند و بنابراین، حقوق پخش ابری بازی‌های اکتیویژن بیلزارد در ایالات متحده را به دست نیاورد. علاوه بر این، سونی و مایکروسافت توافقنامه‌ای الزام‌آور امضا کردند تا فرنچایز Call of Duty را در پلی استیشن با شرایطی بهتر از قبل حفظ کنند.

چندین استودیوی اکتیویژن بلیزارد تحت تأثیر اخراج‌های اخیر مایکروسافت قرار گرفته‌اند، از جمله اسلج‌همر گیمز (Sledgehammer Games)، تویز فور باب (Toys For Bob) و بلیزارد (Blizzard). استودیوی سازنده World of Warcraft یک بازی بقا محور و بدون عنوان را لغو کرد و طبق گزارش‌ها به بیش از ۱۰۰ نفری که روی آن کار می‌کردند گفته شد که به پروژه دیگری منتقل خواهند گشت.


نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً در بخش نظرات به ما اطلاع دهید.

source

توسط funkhabari