ارزش بازار انویدیا (Nvidia) در روز دوشنبه برای اولین بار در ۲۰ سال گذشته از شرکت آمازون (Amazon) پیشی گرفت.

طبق گزارش بلومبرگ (Bloomberg)، شرکت Nvidia به عنوان طراح و تامین کننده برتر تراشه‌های هوش مصنوعی در جهان روز گذشته شاهد افزایش ۲.۹ درصدی سهام خود بود و به ارزش بازار ۱.۸۳ تریلیون دلار رسید.

این امر انویدیا را بالاتر از آمازون ۱.۸۰ تریلیون دلاری قرار می‌دهد و آن را به چهارمین شرکت با ارزش بورس آمریکا پس از آلفابت (Alphabet) (با ۱.۸۵ تریلیون دلار)، اپل (با ۲.۹ تریلیون دلار) و مایکروسافت (با ۳.۱۱ تریلیون دلار) تبدیل می‌کند.

پیتر گارنری (Peter Garnry) از بانک ساکسو (Saxo)، در این باره گفت:

آمازون در واقع یکی از برندگان در فصل درآمد فعلی بود، زیرا چشم‌انداز آن در حال بهبود است. انویدیا در حال سوار شدن بر اولین موج سرمایه‌گذاری فعلی هوش مصنوعی با هزینه‌های سرمایه‌ای هنگفتی می‌باشد که در مراکز داده مستقر شده است.

انویدیا تنها در سال جاری حدود ۶۰۰ میلیارد دلار به ارزش بازار اضافه کرده است و در تاریخ ۲۱ فوریه گزارش سه ماهه‌ی خود را ارائه خواهد کرد. این شرکت ماه گذشته پردازنده‌های گرافیکی سری GeForce RTX 40 Super را عرضه کرد. قیمت این کارت‌های گرافیکی میان نسلی از ۵۹۹ دلار شروع می‌شود. از سوی دیگر، در هفته گذشته ادعا شد که کنسول بعدی نینتندو دارای یک تراشه سفارشی انویدیا خواهد بود.


نظر شما در این باره چیست؟

source

توسط funkhabari