توسعه‌دهندگان Xbox Series S|X جایگزین شدند!

نکات برجسته

  • انتظار می‌رود کنسول نسل بعدی ایکس باکس (Xbox) در سال ۲۰۲۶ وارد بازار شود.
  • طبق یک گزارش، این کنسول توسط توسعه‌دهندگان Xbox Series S|X طراحی نخواهد شد.
  • به نظر می‌رسد که تیم سرفیس (Surface) کمپانی مایکروسافت (Microsoft) در حال مدیریت کنسول جدید هستند.

در حالی که شایعات اخیر به نابودی بخش سخت‌افزار ایکس باکس اشاره داشتند، فیل اسپنسر (Phil Spencer) ظاهراً به کارمندان ایکس باکس اطمینان داده است که به‌زودی قطعات سخت‌افزاری بیشتری از این غول بازی عرضه خواهد شد.

با این حال، به نظر می‌رسد مایکروسافت تغییری اساسی در رویکرد خود ایجاد کرده. در میان شایعات فعلی، یک گزارش جدید حاکی از آن است که ایکس باکس کنترل را به تیم سرفیس مایکروسافت واگذار کرده و آن‌ها را موظف به ایجاد کنسول نسل بعدی می‌کند.

چرا این موضوع اهمیت دارد: ایکس باکس سال‌هاست که رقابتی واقعی برای پلی استیشن ایجاد نکرده؛ بنابراین به نظر می‌رسد که این غول به جای خروج از صنعت، روی معیار دیگری تمرکز کرده باشد.

به گفته نیک بیکر (Nick Baker) از Xbox Era، جیسون رونالد (Jason Ronald)، شخصی که مسئول توسعه سخت‌افزار Xbox Series X|S بود، مسئول دستگاه بازی بعدی مایکروسافت نخواهد بود و تیم او با تیم سرفیس جایگزین شده‌اند.

oliver_drk

نیک بیکر در پادکست Xbox Era به طور خلاصه در مورد این اطلاعات صحبت کرد. او اظهار داشت که مایکروسافت با جیسون رونالد، توسعه‌دهنده اصلی Xbox Series S|X، برای سخت‌افزار جدید کار نمی‌کند.

جیسون رونالد بیش از بیست سال با مایکروسافت همکاری کرده و در صورت صحت، این تصمیم تغییر عظیمی را در شرکت ایجاد خواهد نمود. نیک بیکر پیشنهاد می‌کند که این کار اکنون به تیم سرفیس مایکروسافت واگذار شده است.

موضوع مورد بحث می‌تواند یک تغییر بسیار مورد نیاز برای بخش سخت‌افزار ایکس باکس پس از تلاش در این زمینه برای دو نسل متوالی باشد. در حالی که Xbox Series X بدون شک توانایی بیشتری نسبت به پلی استیشن ۵ دارد، گفته می‌شود که کنسول سونی (Sony) کارآمدتر طراحی شده.

این باعث می‌شود که کنسول در نزد توسعه‌دهنده دوست‌داشتنی‌تر باشد و اغلب به نتایج متفاوتی منجر می‌شود، علی‌رغم شکاف واضح در مشخصات.

در حال حاضر، Xbox Series S|X حدود نیمی از آنچه که پلی استیشن ۵ در سه‌ سال اخیر مدیریت کرده، فروخته است و همین موضوع احتمالاً مایکروسافت را بر آن داشته تا تیم سخت‌افزاری متفاوتی را برای نسل بعدی در نظر بگیرد.

دستگاه‌های سرفیس مایکروسافت در گذشته از چیپ‌ست‌های ARM استفاده می‌کردند؛ بنابراین این امر می‌تواند دری را برای ایکس باکس باز کند تا از سخت‌افزار سنتی مبتنی بر AMD در دو نسل گذشته دور شود.

طبق گزارش‌ها، کنسول جدید قرار است در سال ۲۰۲۶ وارد بازار شود؛ شایعات همچنین حاکی از آن هستند که مایکروسافت در همان سال یک کنسول دستی را در کنار یک کنسول خانگی قدرتمند عرضه خواهد کرد. به نظر می‌رسد که هر دو پروژه توسط تیم مایکروسافت سرفیس در دست ساخت و توسعه هستند.

نیک در موارد متعدد ثابت کرده که قابل اعتماد است؛ اما انبوه شایعات کنونی پیرامون ایکس باکس، اعتماد به اطلاعات اخیر را دشوار می‌کنند. خوشبختانه، ایکس باکس قرار است تا اواخر این هفته برنامه‌های رسمی خود را اعلام کند.

در مورد کنسول‌ها، سونی قصد دارد قوی‌ترین کنسول نسل بعدی را با پلی استیشن ۶ بسازد؛ با این حال، پلی استیشن ۶ ممکن است یک یا دو سال دیرتر از سخت افزار ایکس باکس وارد بازار شود.


نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً در بخش نظرات به ما اطلاع دهید.

source

توسط funkhabari