طبق گزارش جدید The Verge، در ابتدا تنها دو بازی Hi-Fi Rush و Pentiment برای کنسول‌های رقیب عرضه می‌شوند.

The Verge همچنین ادعا می‌کند که Sea of Thieves می‌تواند در اواخر امسال روی پلتفرم‌های غیر ایکس باکس عرضه شود و عناوین فرست پارتی دیگر نیز در دست بررسی هستند. با این حال، ایکس باکس هنوز به طور رسمی چیزی را در مورد این برنامه‌ها تایید نکرده است.

ایکس باکس امروز اعلام کرد که در پادکست رسمی خود به جزئیات بیشتری در مورد برنامه‌های تجاری شرکت خواهد پرداخت. این پادکست در ۱۵ فوریه ۲۰۲۴ (۲۶ بهمن ۱۴۰۲) و ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران منتشر خواهد شد؛ فیل اسپنسر (Phil Spencer)، سارا باند (Sarah Bond) و مت بوتی (Matt Booty) نیز در آن حضور خواهند داشت.

طرفداران نگران انتظار دارند نگاه واضح‌تری به نحوه حفظ ارزش ایکس باکس داشته باشند. شایعات زیادی در مورد از دست دادن انحصاری‌ها وجود دارد. پورت بازی‌های فرست پارتی بیشتر به پلی استیشن و نینتندو سوییچ مطمئناً باعث ایجاد تفرقه خواهد شد.

Hi-Fi Rush و Pentiment هر دو عناوینی عالی هستند و ارزش زیادی به کتابخانه ایکس باکس اضافه می‌کنند؛ اما مقیاس آن‌ها کوچک است. شایعات اوایل این ماه حتی به عرضه احتمالی سری اورجینال Gears of War برای پلی استیشن اشاره داشتند؛ برخی از عناوین دیگر عبارتند از Starfield و بازی مورد انتظار Indiana Jones.

با این حال، به نظر می‌رسد برنامه‌هایی نیز برای کنسول‌های آینده ایکس باکس وجود دارد. طبق شایعات اخیر، تیم سرفیس (Surface) مایکروسافت (Microsoft) در حال توسعه کنسول بعدی ایکس باکس است.

توسعه دستگاهی کاملاً جدید یقیناً یک حرکت مطمئن خواهد بود؛ بنابراین، به نظر می‌رسد که ایکس باکس برنامه‌ای برای حرکت رو به جلو دارد؛ اما خود استراتژی همچنان نامشخص است.

اما در این بین، مایکروسافت همچنین با ادعاهای FTC مبارزه می‌کند. مایکروسافت اخیراً از خود در برابر ادعاهای اخراج خودسرانه که بر ۱۹۰۰ کارمند تأثیر گذاشته است، دفاع کرد.


نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً در بخش نظرات به ما اطلاع دهید.

source

توسط funkhabari