طبق گزارش رسانه CNBC، سونی (Sony) کنسول PS5 Pro را در نیمه دوم سال جاری میلادی عرضه خواهد کرد.

نکات برجسته:

  • تحلیلگران به CNBC گفتند که سونی احتمالاً در سال جاری نسخه به‌روز شده پلی استیشن ۵ را منتشر خواهد کرد؛ پس از اینکه شرکت پیش‌بینی خود را برای فروش کنسول پرچمدار کاهش داد.
  • به گفته تحلیلگران، این حرکت برای افزایش علاقه به پلی استیشن ۵ و ارائه یک قطعه سخت‌افزاری آماده برای عرضه Grand Theft Auto 6 در سال ۲۰۲۵ طراحی شده است.
  • حتی با افزایش انتظارات از کنسول جدید، سونی با یک مشکل بزرگ دست‌وپنجه نرم می‌کند؛ اینکه حاشیه سود در کسب‌وکار کلیدی آن‌ها نزدیک به پایین‌ترین حد دهه است.

تحلیلگران به CNBC گفتند که سونی احتمالاً در سال جاری نسخه به‌روز شده پلی استیشن ۵ را منتشر خواهد کرد؛ پس از اینکه شرکت پیش‌بینی خود را برای فروش کنسول پرچمدار کاهش داد.

به گفته تحلیلگران، این حرکت برای افزایش علاقه به پلی استیشن ۵ و ارائه یک قطعه سخت‌افزاری آماده برای عرضه Grand Theft Auto 6 (مورد انتظارترین بازی تاریخ) در سال ۲۰۲۵، طراحی شده است.

پلی استیشن ۵ سونی برای اولین‌بار در نوامبر ۲۰۲۰ (آبان ۱۳۹۹) منتشر شد و اکنون بیش از ۳ سال از عمر آن می‌گذرد. این غول بازی ژاپنی هفته گذشته پیش‌بینی خود را برای فروش پلی استیشن ۵ در سال مالی منتهی به مارس، از ۲۵ میلیون واحد به ۲۱ میلیون واحد کاهش داد. یکی از مدیران اجرایی هفته گذشته و در جریان گزارش درآمد شرکت گفت که سونی در انتظار کاهش تدریجی فروش واحد در سال مالی آینده است.

هنگامی که این اتفاق در چرخه کنسول‌های گذشته رخ داده، شرکت‌های بازی به دنبال ارائه یک قطعه سخت‌افزاری به‌روز شده برای تقویت مجدد فروش بوده‌اند؛ به عنوان مثال، سونی حدود سه سال پس از عرضه اولیه پلی استیشن ۴، نسخه پلی استیشن ۴ پرو را عرضه کرد.

تحلیلگران در حال حاضر انتظار یک پلی استیشن ۵ پرو را از سونی دارند. سرکان توتو (Serkan Toto)، مدیرعامل شرکت مشاوره کانتان گیمز (Kantan Games) مستقر در توکیو، گفت:

به نظر می‌رسد در صنعت بازی اتفاق نظر گسترده‌ای وجود دارد که سونی واقعاً در حال آماده‌سازی عرضه PS5 Pro در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ است و می‌خواهد مطمئن شود که یک قطعه سخت‌افزار عالی برای زمان عرضه Grand Theft Auto 6 در سال ۲۰۲۵ آماده خواهد شد.

سونی سال گذشته یک پلی استیشن ۵ کمی ارتقا یافته و همچنین یک کنسول دستی به نام PlayStation Portal را راه‌اندازی کرد؛ اما پلی استیشن ۵ پرو احتمالا یک ارتقاء بسیار بزرگتر خواهد بود.

حتی با افزایش انتظارات از کنسول جدید، سونی با یک مشکل بزرگ دست‌وپنجه نرم می‌کند؛ اینکه حاشیه سود در کسب‌وکار کلیدی آن‌ها نزدیک به پایین‌ترین حد دهه است.

مدیریت سونی در گزارش درآمد شرکت گفت که هدف کسب‌وکار بازی‌اش «بهینه‌سازی فروش با تأکید بیشتر بر تعادل با سود» است.

جورج جیجیاشویلی (George Jijiashvili)، تحلیلگر ارشد Omdia، گفت این می‌تواند بدان معنی باشد که وقتی پلی استیشن ۵ پرو عرضه می‌شود، سونی ممکن است قیمت پلی استیشن ۵ فعلی را کاهش ندهد؛ همانطور که در گذشته این روند وجود داشته است. جورج جیجیاشویلی:

بنابراین، سناریویی که در آن، سونی پلی استیشن ۵ پرو را عرضه کند، اما همچنان با کاهش فروش سخت‌افزار سالانه روبه‌رو شود، بسیار محتمل است.


نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً در بخش نظرات به ما اطلاع دهید.

source

توسط funkhabari