یک خریدار ویتنامی توسط یک فروشنده تایلندی مورد کلاهبرداری قرار گرفت. او یک کارت گرافیک GeForce RTX 3060 Ti را سفارش داده بود، اما در جعبه‌ی آن یک جفت کفش زنانه پیدا کرد!

کلاهبرداران در سراسر جهان روش‌های منحصر به فرد و جالبی را برای کلاهبرداری از خریداران بی‌گناهی که سخت تلاش کرده‌اند تا پول کافی را برای خرید اجناس مورد علاقه خود پس‌انداز کنند، ارائه می‌دهند. یکی از این موارد توسط صفحه‌ی توییتر I_Leak_VN برجسته شده و اشاره کرده است که یک شخص ویتنامی توسط یک تاجر تایلندی مورد کلاهبرداری قرار گرفت.

داستان ساده است. یک خریدار ویتنامی به یک فروشنده تایلندی نزدیک شد تا کارت گرافیک GeForce RTX 3060 Ti مدل Manli را خریداری کند. این شخص کارت گرافیک را خریداری و قیمت درخواستی آن را پرداخت کرد، اما زمانی که بسته برای او ارسال شد، مشخص گردید که درون جعبه کارت گرافیکی وجود ندارد.

خریدار ویتنامی مورد کلاه‌برداری قرار گرفت؛ کشف یک جفت کفش زنانه در جعبه کارت RTX 3060 Ti

بسته‌بندی انجام شده بسیار جالب به نظر می‌رسد و فوم زیادی در اطراف جعبه GPU وجود دارد تا احساس کنید مقداری سنگینی در جعبه وجود دارد. با باز کردن جعبه مشخص شد که به جای کارت گرافیک، یک جفت کفش زنانه جایگزین شده است. همچنین ظاهراً پاشنه‌های این کفش نیز کمی ساییدگی دارند. کلاهبردار دست کم می‌توانست یک جفت کفش جدید در جعبه قرار دهد!

متاسفانه هیچ راه حلی برای این موضوع وجود ندارد، زیرا کلاهبردار هویت واقعی خود را پنهان کرده و می‌تواند چندین حساب در شخص ثالث ایجاد کند و یا برای ادامه فعالیت‌های غیرقانونی خود مانند این، وب سایت‌ها را دوباره بفروشد. این یکی از مواردی محسوب می‌شود که کاربران ممکن است مورد کلاهبرداری قرار گیرند و همیشه عاقلانه است که در صورت تصمیم برای خرید سخت‌افزار مورد نیاز، از فروشنده مطمئن شوید و اگر حتی یک اشاره به چیزی غیرعادی احساس می‌کنید، عاقلانه است که در این صورت از آن معامله خارج شوید.


نظر شما در این باره چیست؟

source

توسط funkhabari