گروهی از مهندسان امنیتی گوگل راهی برای هک PlayStation Portal سونی (Sony) و اجرای بازی‌ها به صورت آفلاین بر روی آن پیدا کرده‌اند.

Portal دستگاهی صرفاً برای استریم است که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا کنسول PS5 خود را از طریق Remote Play بر روی این کنسول دستی استریم و به دور از تلویزیون بازی کنند؛ بنابراین، سخت‌افزار هیچ گزینه‌ای برای ذخیره بازی‌های فیزیکی ارائه نمی‌دهد و تنها قابلیت استریم را دارد.

با این حال، اندی نگوین (Andy Nguyen)، محقق آسیب‌پذیری‌های ابری گوگل، به تازگی فاش کرده است که او و گروه کوچکی از دیگر مهندسان گوگل موفق شده‌اند این دستگاه را هک کنند تا بازی‌ها را به صورت آفلاین اجرا نمایند. به طور خاص، این تیم توانسته‌اند Portal را برای نصب شبیه‌ساز PPSSPP که بازی‌های PSP را اجرا می‌کند، راه‌اندازی کنند.

به گفته نگوین، این هک در سطح نرم‌افزار انجام شده است؛ به این معنی که به هیچ‌وجه سخت‌افزار دستکاری نشده و هیچ برنامه‌ای برای انتشار این هک وجود ندارد. او همچنین اشاره می‌کند که Portal حدود ۶ گیگابایت حافظه داخلی دارد. با توجه به اینکه محصول مورد بحث به عنوان یک دستگاه استریم طراحی شده است، این حافظه به احتمال زیاد برای سیستم‌عامل و به‌روزرسانی‌های آینده استفاده می‌شود.

VGC در بررسی خود، PlayStation Portal را یک راه‌حل هوشمندانه برای گیمرهای پرتحرک می‌نامد؛ اما به کمبود‌های آن از جمله این واقعیت که فقط Remote Play است – به این معنی که به استریم ابری PlayStation Plus Premium دسترسی ندارد – نیز اشاره می‌کند.


نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً در بخش نظرات به ما اطلاع دهید.

source

توسط funkhabari