در پایان سال ۲۰۲۳، کمپانی تایوانی  MSI از پشتیبانی پیشگامانه خود برای پشتیبانی از ظرفیت حافظه تا ۲۵۶ گیگابایت رم DDR5 رونمایی کرد. اکنون، مادربردهای MSI هم پلتفرم INTEL و AMD رسما از این مقدار حافظه پشتیبانی می‌کنند، با ۴ اسلات رم از  256 گیگابایت و ۲  اسلات رم از ۱۲۸ گیگابایت پشتیبانی می‌کنند. این پیشرفت قابلیت های چندوظیفه ای را افزایش می دهد و عملیات محاسباتی یکپارچه را تضمین می کند.

مادربرد های اینتل – پلتفرم سری ۷۰۰ و ۶۰۰، بایوس های جدید منتشر شدند

پلتفرم های پشتیبانی شده برای افزایش ظرفیت حافظه شامل مادربردهای اینتل ام اس آی با چیپست سری ۶۰۰ و ۷۰۰ با پشتیبانی از رم های DDR5 هستند. کاربرانی که به دنبال بهره مندی از این قابلیت هستند باید بایوس خود را ارتقا دهند. MSI در حال حاضر در تلاش است که برای تمام مادربردها بایوس جدید را آماده کند . اولین دسته آن در لیست زیر مشخص هستند . بقیه مدل ها در اواخر فوریه و مارس عرضه خواهند شد.

مادربرد های AMD همه مدل های AM5 برای ظرفیت حافظه رم ۲۵۶ گیگابایتی آماده هستند

اکنون با توجه به پشتیبانی AMD، همه مدل‌های AM5 از ظرفیت حافظه افزایش یافته از جمله مادربردهای X670، B650 و A620 پشتیبانی می‌کنند. بایوس به روز شده برای این مادربردها در ژانویه ۲۰۲۴ منتشر شد، به این معنی که تمام مادربردهای MSI AM5 برای پشتیبانی از ۲۵۶ گیگابایت ظرفیت حافظه رم DDR5 آماده هستند.

تست موفقیت آمیز ۲۵۶ گیگابایت رم DDR5 روی مادربرد MSI

لازم به ذکر است مادربردهای MSI با گارانتی معتبر شرکت های گرین و آونگ در بازار داخلی موجود هستند .

source

توسط funkhabari