نقدها و نمرات بازی The Thaumaturge از سوی نشریه‌های معتبر در حال انتشار هستند. با ما همراه باشید.

گیمفا نیز به همراه سایر نشریه‌های معتبر، نقد و بررسی The Thaumaturge خود را منتشر کرد که بخش نتیجه‌گیری آن را در ادامه مطالعه می‌کنید:

Gamefa 8.7/10

The Thaumaturge یک بازی نقش آفرینی نوبتی (CRPG) بسیار خوب است؛ ۲۰ تا ۲۵ ساعت به طول می‌انجامد و داستانی غنی و پرجزئیات را در روسیۀ اوایل قرن بیستم روایت می‌کند که نظیرش را ندیده‌اید. استفاده درست این بازی از ترکیب موجودات افسانه‌ای با وقایع تاریخی، در دل یکی از مهم‌ترین اتفاقات قرن بیستم، همان چیزی است که سبب می‌شود این محصول را به تمام علاقه‌مندان بازی‌های نقش آفرینی با مبارزات نوبتی توصیه کنیم. مبارزات بازی غنی و سرگرم‌کننده‌اند و گرچه پس از مدتی، به علت تنوع پایین دشمنان و همچنین انیمیشن‌های مبارزات تکراری، ممکن است خسته‌کننده شوند، اما به لطف طراحی جذاب محیط، داستان‌گویی محیطی عالی و همچنین موسیقی و صداپیشگی کم‌نقص، می‌تواند تا انتها سرپا بایستد و مخاطبش را نزد خود نگه دارد.

محمد علیائی

در ادامه خلاصۀ برخی نقد و بررسی‌های منتشر شده از وبسایت‌های معتبر را مطالعه می‌کنید:

Hey Poor Player 9/10

The Thaumaturge یک بازی تفکر‌برانگیز و درگیرکنندۀ RPG است که به شکلی ماهرانه گیم‌پلی و روایت را با یکدیگر ادغام می‌کند تا یکی از منحصر به فردترین تجربیات نقش‌آفرینی امسال به ارمغان آید. ستینگ خیره‌کننده و روایت انتخاب‌محور آن، بدون شک برای مدتی طولانی با من خواهد ماند و ذهنم را مشغول خواهد کرد. البته، مدتی طول می‌کشد تا مبارزات عمق خود را نشان دهند، اما وقتی از این مرحله عبور کنید، به اندازۀ سایر بخش‌‌ها از آن لذت خواهید برد.

IGN 8/10

The Thaumaturge یک بازی آرام، پر از متون مختلف برای خواندن و عمیق شدن است که گاهی اوقات جلوه‌ای کنجکاوانه دارد و بعضی وقت‌ها هم درگیرکننده و جذاب است. این عنوان سیاست‌های انقلابی نیروی کار و موجودات شیطانی و افسانه‌ای را با یکدیگر ادغام می‌کند تا یک اثر تاریخی علمی تخیلی پدید آید. بازی شامل مکانیک‌های روایی زیادی می‌شود که در آن باید بر اساس شنیده‌ها و دیده‌های خود تصمیم بگیرید و در کنار مبارزات، همه چیز جذاب است. با این وجود، کنترل مشکل‌دار، سیستم دیالوگ و گفت‌وگوی کلانکی و همچنین صداپیشگی عجیب و غریب، باعث می‌شوند این ماجراجویی چندان بی‌ایراد هم نباشد. اگر این ایرادات کوچک جلوی شما را نگرفتند و از نقش‌آفرینی‌هایی مانند Vampyr و The Witcher لذت بردید، با این اثر نیز ارتباط برقرار خواهید کرد.

Eurogamer Germany 7/10

The Thaumaturge یک ستینگ غیرمعمول از قرن ۲۰ لهستان را با مبارزات نوبتی و داستان ماوراء طبیعه ترکیب می‌کند که حول شیاطین نهان از دید می‌چرخد و گاهی اوقات شامل تصمیمات جذاب و مسئله‌های اجتماعی درگیرکننده هم می‌شود. با این حال، داستان و کاراکترها گاهی اوقات بر سر راه یکدیگر قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند نتیجه چندان منظم و یک دست نباشد.

Gamereactor UK 6/10

The Thaumaturge پُر از ایده‌هایی است که روی کاغذ عالی به نظر می‌رسند، اما نتیجه بازی‌ای است که پا را فراتر از گلیم خود گذاشته. بسیاری از ایده‌های مفهومی بازی به خوبی عملی نشده‌اند و در نهایت بازی به اهداف خود دست پیدا نمی‌کند.

نقدها و نمرات بازی The Thaumaturge منتشر شدند - گیمفا
میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک
نقدها و نمرات بازی The Thaumaturge منتشر شدند - گیمفا
میانگین نمرات بازی در وبسایت اوپن‌کریتیک

source

توسط funkhabari