گروه باج‌افزاری که اخیرا ادعا کرده بود اپیک گیمز (Epic Games) را هک کرده است، اعتراف نمود که این تنها یک فریب بوده.

هفته گذشته، این گروه که Mogilevich نام دارد، پیامی را در سایت دارک‌نت خود منتشر کرد و در آن، ادعاهایی در مورد نقض اطلاعات شرکت اپیک گیمز را مطرح نمود.

این گروه ادعا کرد که «ایمیل، رمزهای عبور، نام کامل، اطلاعات پرداخت، کد منبع و بسیاری از داده‌های دیگر» را به خطر انداخته که حجم کل آن‌ها ۱۸۹ گیگابایت است.

با این حال، برخلاف زمانی که استودیوی ایسامنیاک گیمز (Insomniac Games) توسط گروه Rhysida در اواخر سال ۲۰۲۳ هک شد، Mogilevich نتوانست هیچ مدرک واقعی مبنی بر اینکه اپیک گیمز را با موفقیت هک کرده است، ارائه دهد.

سپس اپیک گیمز بیانیه‌ای را برای VGC ارسال کرد و گفت که در حال تحقیق است؛ اما هیچ مدرکی دال بر مشروع بودن این ادعاها ندارد.

اکنون، همانطور که Cyber Daily گزارش می‌دهد، Mogilevich اعتراف کرد که اصلاً هیچ یک از داده‌های اپیک گیمز را در اختیار نداشته و نوع دیگری از کلاهبرداری را انجام داده است.

به جای تلاش برای فروش داده‌های داخلی اپیک گیمز، Mogilevich می‌گوید که در عوض تلاش کرده زیرساخت‌های باج‌افزار جعلی خود را به سایر هکرهای احتمالی بفروشد.

این گروه ادعا می‌کند که به جای تلاش برای فروش داده‌های به دست آمده، سعی در کلاهبرداری از مجرمان داشته.

حالا سوال واقعی این است که چرا اعتراف کنیم در حالی که می‌توانیم چیزی نگوییم؟ این برای نشان دادن روند کلاهبرداری ما انجام شد. ما خود را هکر نمی‌دانیم؛ بلکه به عنوان نابغه‌های جنایتکار فعالیت می‌کنیم. اگر می‌توانید ما را اینطور صدا کنید.

همانطور که Cyber Daily اشاره می‌کند، بهانه جدید نیز می‌تواند نادرست باشد؛ بنابراین مشخص نیست که این گروه دقیقاً در تلاش برای انجام چه کاری بوده. با این حال، آنچه به نظر می‌رسد این است که داده‌های اپیک گیمز توسط گروهی به خطر نیفتاده.


نظر شما در این باره چیست؟ لطفاً در بخش نظرات سایت به ما اطلاع دهید.

source

توسط funkhabari