یکی از تازه‌ترین مجموعه‌های دنیای انیمه اثری سراسر اکشن و کشتار تحت عنوان Ninja Kamui می‌باشد که نامه‌ای عاشقانه برای طرفداران جان ویک محسوب می‌شود.

دنیای انیمه به حدی از اقتبا‌س‌ها مملو شده که عملاً یک اثر جدید و اوریجینال شانس بسیار کمی خواهد داشت تا بتواند از کیفیت لازم برای جذب مخاطبین این مدیوم برخوردار باشد؛ آن هم در ژانر اکشنی که با شاهکارهای تکرار نشدنی بسیار محبوبی طرف هستیم. با این حال کارگردان فصل نخست انیمه Jujutsu Kaisen امسال شانس خود را امتحان نموده تا انیمه‌ای کاملاً جدید تحت عنوان Ninja Kamui را خلق نماید که از همان قسمت نخست فواره‌های خون را با صداپیشگی استادانه کنجیرو تسودا به سمت بیننده نشانه می‌گیرد.

نکته حائز اهمیت این مجموعه جذاب و خونین به شباهت‌های قابل تامل با سری فیلم‌های جان ویک مربوط می‌شود که اهمیت تماشای آن را بیش از پیش جلوه کرده و در دوره و زمانه‌ای که فعلاً خبری از فیلم جدید این فرنچایز نخواهد بود، به عنوان یک مخاطب اکشن‌پسند می‌توانید به دنیای انیمه ورود کرده و اثری پرزد و خورد را شاهد باشید که اگرچه از منطق روایت داستان بهره نمی‌برد اما از جنبه‌های اکشن به معنای واقعی کلمه شما را سیراب خواهد کرد. اثری که در معرفی انیمه این هفته به سراغش رفته تا نگاهی به داستان آن داشته باشیم.

معرفی انیمه Ninja Kamui | چه می‌شد اگر جان ویک نینجا بود - گیمفا
  • نام انیمه: Ninja Kamui
  • نام انیمه به فارسی: نینجا کامویی
  • ژانر: اکشن، علمی تخیلی و فانتزی
  • سال پخش: ۲۰۲۴
  • استودیوهای سازنده: Sola Entertainment و E&H Production
  • کارگردان: سونگ‌هو پارک

هشدار اسپویل

انیمه Ninja Kamui ما را با خانواده بسیار مرموزی آشنا می‌کند. پدر، مادر و فرزندی که زندگی مخفیانه‌ای را در روستایی دورافتاده در پیش گرفته و شب‌ها نگران و پریشان اخبار قتل‌های زنجیره‌ای مرگباری را دنبال می‌کنند که اخیراً شدت گرفته و نه تنها دولت‌مردان را نگران کرده، بلکه هیچ سرنخ و مدرکی از قاتلین باقی نمانده و تنها می‌دانیم که به شکلی گروهی به افراد حمله کرده و به بی‌رحمانه‌ترین شکل ممکن سر آن‌ها را از بدنشان جدا می‌کنند.

پدر این خانواده یعنی جو هیگان و همسرش از قضایا باخبر بوده و می‌دانند که چه سرنوشت شومی در انتظارشان قرار دارد. زیرا خود آن‌ها نیز در گذشته جزوی از همین قاتلین بوده که فرار کرده و عشق میانشان سبب شده تا علی‌رغم تمام خطرات و مشکلات، به خاطر فرزندشان هم که شده، هر روز از زندگی خود را ریسک کرده و آزادی را به فشار و محدودیت ترجیح دهند و در روستایی دور افتاده ساکن شوند؛ جایی که با وجود تمام اقدامات پای این قاتلین را به خانه‌شان باز می‌کند. قاتلینی که در اصل نینجاهای آموزش دیده و بسیار مرگباری هستند که برای انجام ماموریتشان حتی به جان یک کودک نیز رحم نخواهند کرد.

معرفی انیمه Ninja Kamui | چه می‌شد اگر جان ویک نینجا بود - گیمفا

در حالی که خانه و خانواده جو هیگان مورد هجوم بی‌امان نینجاهای سیاه‌پوش قرار گرفته و از زمین و زمان درگیر نبرد و زد و خورد با آن‌ها قرار دارد اما صدای ناله فرزندش دنیا را بر سرش خراب کرده و عملاً تمام تمرکز و حواس خود را از دست می‌دهد تا فرصتی باشد برای نینجاها که به سراغش آمده و وی را زخمی نمایند. پدری که با هزار زور و زحمت خود را به اتاق خواب رسانده و جسد همسر و فرزندش را بر روی زمین مشاهده می‌کند که توسط سردسته این نینجاها، سرشان از بدنشان جدا می‌شود.

فرا رسیدن نیروهای پلیس سبب می‌شود تا نینجاها زمانی برای تمام کردن کار جو هیگان نداشته و از مهلکه فرار نمایند. جو هیگانی که فاصله چندانی با مرگ نداشته و عملاً در سردخانه قرار می‌گیرد، آتش انتقام مانع از تسلیم شدن وی شده و به زندگی بازمی‌گردد تا دنیا را بر سر عاملین قتل وحشیانه همسر و فرزندش خراب نماید و به سبب آن که با سازمانی مخوف و پیچیده سر و کار دارد، تنهایی کاری از پیش نبرده و دست کمک به سمت ۲ کاراگاه پلیس دراز می‌کند که علی‌رغم رابطه غیرقابل اعتمادی که در ابتدا دارند، برای بقا و نجات جانشان هم که شده مجبور می‌شود تا دیوار بینشان را از بین برده و به یکدیگر اعتماد نمایند.

پایان اسپویل

معرفی انیمه Ninja Kamui | چه می‌شد اگر جان ویک نینجا بود - گیمفا

اساساً در هنگام تماشای یک انیمه، حداقل یک قسمت به شکل‌گیری دنیای مجموعه اختصاص پیدا کرده تا مخاطب با شخصیت‌ها و کلیت ماجرا آشنا شود. رویکردی که خالقین انیمه Ninja Kamui اعتقادی به آن نداشته و از همان قسمت نخست سکانس‌هایی مرگبار و شدیداً خونین را به معرض نمایش گذاشته و به اصطلاح ابایی از به راه انداختن حمام خون نداشته‌اند. سکانس‌های به شدت هیجان انگیز و سراسر تنش و استرس که حتی ثانیه‌ای به مخاطب استراحت نمی‌دهد.

نکته جالب ماجرا به همین مسئله مربوط می‌شود که میزان خشونت و خونریزی به حد شدیدی در Ninja Kamui نمایش داده می‌شود. به عنوان مثال شاهد هستیم که جو هیگان پس از بهبودی از بیمارستان و گیر آوردن یکی از نینجاها، او را به مانند قصابی آویزان کرده و روزانه قسمتی از بدن وی را با سلاح‌های تیز شکنجه می‌دهد و در نهایت با ریختن بنزین بر روی وی، زنده زنده سوختنش را تماشا می‌کند. سکانسی سادیسمی و وحشتناک که میزان خشم و کینه درونی قهرمان داستان را به دیوانه‌وارترین حالت ممکن نمایش داده و یادآور کشتار جان ویک در فیلم نخست و در خانه‌اش می‌شود؛ جایی که برای سوگ همسر و سگ به یادگار گذاشته شده از وی که به قتل رسیده، تک تک آدمکش‌های فرستاده شده را یکی پس از دیگری به خاک و خون می‌کشد.

معرفی انیمه Ninja Kamui | چه می‌شد اگر جان ویک نینجا بود - گیمفا

اگر بتوانید با نبود منطق داستانی کنار آمده که قسمت به قسمت بر شدت آن افزوده می‌شود، در عوض شاهد مجموعه‌ای چشم‌نواز از سکانس‌های اکشنی خواهید بود که به لطف جلوه‌های بصری نسبتاً قابل قبول شما را حسابی به وجد خواهد آورد. آن هم در حضور یکی از بزن بهادرترین قهرمانان خلق شده طی سال‌های اخیر دنیای انیمه که صداگزاری او توسط کنجیرو تسودا سبب گشته تا خشم و کینه درونی وی را با تمام وجود احساس کرده و از بی‌رحمی و در عین حال خونسردی وی در هنگام تکه تکه کردن دشمنانش لذت ببرید.

در پایان باید گفت که Ninja Kamui صرفاً یک اکشن سرگرم‌کننده به شمار می‌رود که نه ادعایی برای رقم زدن اتفاقی منحصر به فرد داشته و نه داستان چندان قابل قبولی برای ارائه دارد. تنها از ۱۳ قسمت دیوانه‌وار با سکانس‌های تکان‌دهنده برخوردار می‌باشد که هر قسمت دیوانه‌وارتر از قبلی آغاز شده و فواره‌های خونین قرمز رنگ‌تری را به مانند یک تابلوی نقاشی به تصویر می‌کشد تا مهم‌ترین اصل یک محصول در دنیای امروز یعنی “سرگرم نمودن مخاطب” را به ارمغان بیاورد. اگر زمان خالی داشته و قصد دارید تا در مدتی کوتاه، لذتی هیجان انگیز را تجربه نمایید، تماشای این مجموعه کوتاه را به هیچ عنوان از دست ندهید.

منبع: گیمفا

source

توسط funkhabari