قصه‌هایی که هنوز یوبیسافت روایت نکرده
ویجیاتو >> اخبار و مقالات

۲۱ دیدگاه

سری Assassin’s Creed مثل یک معلم تاریخ خیلی دوست داشتنی است و آدم پای هر نسخه‌اش که می‌نشیند، تا حدودی چیزهای زیادی در مورد آنچه در گذشته رخ داده یاد می‌گیرد. اما این معلم تاریخ هنوز فصل‌های مهم و جذاب زیادی از کتابش را تدریس نکرده. برای همین در این مقاله، سراغ دوره‌های خاصی از تاریخ رفتم که دوست داریم قصه‌شان را در یک نسخه از Assassin’s Creed بشنویم. با ویجیاتو همراه باشید.
ایسوها همیشه بخش اعظمی از قصه سری Assassin’s Creed را به خودشان اختصاص داده‌اند اما ما واقعا اطلاعات زیادی در مورد تمدنشان نداریم. البته در انتهای قسمت دوم مجموعه، شاهد یک سینماتیک بودیم که در آن آدم و هوا سعی داشتند از تمدن ایسوها فرار کنند. تمدن به شدت پیشرفته‌ای که اگر به تاریخ و موقعیتش توجه نکنید، فکر می‌کنید در آینده‌ای دور وجود داشته. بنابراین، چرا نباید دلمان بخواهد که یک روز پا در این دنیای کهن اما مدرن پا بگذاریم و در خیابان‌های فوق‌ پیشرفته‌اش قدم بزنیم و البته چند تمپلار آن دوره را هم به قتل برسانیم.
هجوم مغول‌های یکی از مهمترین دوران تاریخی جهان است. تمدن بخش‌های بزرگی از جهان، خصوصا آسیا توسط ارتش بی‌رحم مغول‌ها نابود شد. فتوحات این قوم نیز در نوع خودش جالب است و اگه تاریخ را مطالعه کنید می‌بینید که طی جنگ‌های بسیار آن‌ها توانسته بودند از ژاپن تا بخش‌هایی از شرق اروپا را درنوردند و سلطه این مناطق را به دست بگیرند. بنابراین، چرا نباید بخواهیم که یوبیسافت یک Assassin’s Creed برای بازسازی وحشتی که مغول‌ها در جهان پراکنده کردند بسازد و با بردن ما به کشورهای مختلف، قصه تاریک آن دوران جهان را برایمان به تصویر بکشد.
اگر ارزش تاریخی انقلاب فرانسه کم‌تر از انقلاب روسیه نباشد، قطعا بیشتر نیست. یوبیسافت در جریان ساخت Assassin’s Creed Unity به خوبی نشان داد که می‌تواند به زیبایی جنبش‌های بزرگ مردمی را به تصویر بکشد و قصه‌های آن‌ها را با ریزترین جزئیات برای مخاطب تعریف کند. اما به نظرم وقتش رسیده تا این شرکت فرانسوی، برای ساخت یک Assassin’s Creed در روسیه سرد اقدام کند و قصه بخش مهمی از تاریخ را بازگو کند که کمتر ویدیو گیمی به آن پرداخته.
در Assassin’s Creed Unity خیلی کوتاه به دوران جنگ جهانی دوم و پاریس اشغال شده توسط آلمان نازی سفر کردیم و می‌توانم بگویم که این تجربه واقعا معرکه بود. اما چرا نباید که این قضیه بسط پیدا کند و ما به عنوان یک اسسینز به کشورهای اروپایی، خصوصا آلمان نازی سفر کنیم و در کنار نیروهای متفقین یا حتی متحدین قرار بگیریم. حتی استفاده از سلاح‌های مدرن‌تر این دوران هم می‌تواند ساختار گیم‌پلی این سری بازی‌ها را تا حد زیادی تغییر دهد و شاید با این کار Assassin’s Creed‌ها از این ورطه تکراری که به آن دچار شده‌اند بیرون آیند.
این یکی آرزوی تمام گیمرهای ایرانی است. در نسخه ادیسه البته اشارات بسیاری به ایران باستان شد و با چند کاراکتر پارسی نیز رو به رو شدیم. با این حال، ما با این خرده کانتنت‌ها راضی نمی‌شویم و به عنوان یک ایرانی دوست داریم که یوبیسافت نگاهی به تاریخمان بیندازد و ما را به دوران کوروش و خشایارشاهی ببرد که متاسفانه این روزها در خاک خودمان زیاد در موردشان صحبت نمی‌شود.
جالب بود مرسی
دوستان واقعا بابت اسپم معذرت می خوام.راستش اولین بارمه😅
من یکی از طرفداران پر و پا قرص و دو آتیشه ی اساسینز کرید هستم،اما به دلیل کمبود بودجه برای سخت افزار،فقط نسخه ی بلک فلگ و نسخه های قبل تر این سری رو تجربه کردم.مثل سه گانه اتزیو و AC3
از طرفی هم خیلی زیاد تعریف بازی رد دد ۲ رو شنیدم اما متاسفانه تا به حال کلا رد دد پلی ندادم
حالا به نظر شما اگر بخوام یکی از این دو بازی رو انتخاب کنم برای خریدن،کدوم رو بخرم؟
Red dead 2 ؟ یا AC Valhalla ؟
به نظرم رد دد چون به شدت داستان و شخصیت پردازی عالی ای داره و همچنین جزییات بسیار زیاد. والهالا رو نمیدونم
صحیح
ممنونم🌷
Red dead2
متشکرم🌹
رد دد۲
سپاسگزارم🌺
تنها چیزی که تو این دنیا ازش مطمئنم ساخته نشدن گزینه یک هست بشه هم مثل پرنس اف پرشیا هست
.و اما مهمترین مورد :
دوره حسن صباح که موسس فرقه حشاشین بوده
بعید ترین چیز:اساسینزکرید در فضا😂
فکرشو کنید با هیدن لایت‌سیبر بیوفتیم به جون امپراتوری کهکشانی🤣😂😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣
سمممممم😂😂از کجات دراوردی اینو
البته اگه هم بسازن چیز خوبی نمیسازن چون یوبیسافت تو چند تا از بازی هاش مثل اسپلینتر سل و آدیسه اشارات خوبی به ایران نکرده و تو پرنس آو پرشیا هم نشانه های هخامنشیان رو کنار نشانه های فراماسونری قرار داده
چرا چند وقته همچی برای من میره تایید ؟
فقط تو نیستی
برا منم میره
عه نرفت تایید آقا کنسله برا من نرفت تایید
اگه شماره۴و۱ رو باهم مخلوت کنیم عالی میشه یعنی هجوم مغول ها در ایران
اگه بیان توی ایران میتونن از دوران سلجوقی که دقیقا جنگجویان حشاشین وجود داشتن استفاده کنن
سلام آقا نیما خیلی مقاله خوبی بود ولی بنظرم جنگ جهانی دوم خیلی برای سری اساسین جالب نیست برای اینکه کلا بازی حول محور گان میچرخه و بنظرم خیلی جالب‌نیست برای بازی که سلاح هایی مثل هیدن بلید داره.
اساسینس کرید حتی کمیکشم داره اطلاعاتتو بیشتر کن برادر
چه می‌شد اگر…؟
از تبلیغات آزار دهنده در امان بمانید

source

توسط funkhabari