instagram gamefa
telegram gamefa
telegram
در تاریخ سینما و تلویزیون، چندین فیلم نقش مهمی در تکامل تکنولوژی جلوه‌های ویژه کامپیوتری داشته‌اند که در این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.
تصویر تولیدشده توسط کامپیوتر (Computer Generated Imagery) با نام مختصر CGI، به یکی از مهم‌ترین بخش‌های فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی تبدیل شده است و در دوران کنونی، کمتر اثری بدون استفاده از کامپیوتر و جلوه‌های ویژه و بصری کامپیوتری ساخته می‌شود.
این مورد تنها مربوط به بلاکباسترهایی چون مجموعه انتقام جویان (The Avengers) نیست و حتی در فیلم‌هایی که انتظار استفاده جلوه‌های ویژه در آنها را ندارید نیز، از آن استفاده می‌شود.
برای مثال، دیوید فینچر (David Fincher) برای گرفتن نمای یک ماشین در حال حرکت در یک خیابان، به جای ضبط فیلم در خیابان‌ها، از جلوه‌های ویژه استفاده کرد تا بتواند کنترل کاملی بر آن سکانس داشته باشد.
دلیل استفاده زیاد از جلوه‌های ویژه در اکثر آثار سینمایی، ساده‌تر و در مجموع کم‌هزینه‌تر بودن آن نسبت به انجام آن کار به صورت واقعی است. ضمنا، تخریب و انفجار یک ساختمان با جلوه‌های ویژه، امنیت بسیار بیشتری نسبت به انفجار آن در واقعیت دارد!
ادامه مطلب
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
تمام حقوق این سایت متعلق به گیمفا می باشد.
Copyright© 2021 Gamefa All Rights Reserved

source

توسط funkhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *